Carrie, Miranda ja Charlotte ovat pian taas täällä! Odotetusta Sinkkuelämään paluusarjasta julkaistiin traileri
Sinkkuelämään rakastettujen hahmojen tarina jatkuu yli 10 vuoden tauon jälkeen.
Sinkkuelämää-sarja palaa uudistuneena And Just Like That… -nimellä ja tästä paluusarjasta on saatu maistiainen ensimmäisen trailerin muodossa. Samalla traileri paljastaa, että uusi sarja saa ensi-iltansa torstaina 9. joulukuuta.
”Sanotaan, että jotkin asiat eivät koskaan muutu, mutta totuus on, että elämä on täynnä yllätyksiä. Ja kun tarinasi kehittyy, kaupunki uudistuu ja tuosta vain uusi luku alkaa”, Sarah Jessica Parkerin näyttelemän Carrie Bradshaw’n ääni sanoo trailerilla.
Sinkkuelämää-sarjaa tehtiin kuusi tuotantokautta vuosina 1998-2004 ja tarina jatkui kahdessa elokuvassa, Sex and the City – Sinkkuelämää (2008) ja Sex and the City – Sinkkuelämää 2 (2010). And Just Like That… -sarjassa seurataan alkuperäisestä sarjasta tuttujen Carrien, Mirandan (Cynthia Nixon) ja Charlotten (Kristin Davis) elämää sekä ystävyyttä viisikymppisenä.
Sinkkuelämään pääosassa oli alun perin kolmikon sijaan ystävysnelikko, mutta Samanthaa näytellyt Kim Cattrall ei halunnut palata enää rooliinsa uuteen sarjaan. Kerroimme aiemmin, miten Samanthan hahmo aiotaan kirjoittaa sarjasta pois – voit lukea siitä lisää täällä.
Vanhoja tuttuja ja uusia hahmoja
Vasta julkaistu traileri ei paljasta paljoa sarjan juonesta, mutta se antaa vilauksia lukuisista tutuista ja uusista hahmoista. Pääosakolmikon lisäksi trailerilla nähdään naisten puolisot John, eli herra Kiho (Chris Noth), Steve (David Eigenber) ja Harry (Evan Handler) sekä Mirandan ja Charlotten lapset.
Lisäksi maistiaisessa nähdään tuttuja sivuhahmoja alkuperäisestä sarjasta, kuten Bitsy Von Muffling (Julie Halston), Anthony Marentino (Mario Cantone) ja Kihon ex-vaimo Natasha (Bridget Moynahan). Liikuttava hetki trailerilla on, kun Carrie kävelee käsikkäin ystävänsä Stanford Blatchin kanssa; Stanfordia näytellyt Willie Garson nukkui pois syyskuun lopulla.
Paluusarjaan on kirjoitettu useampi uusi hahmo, joista trailerilla saadun näkyvyyden perusteella yksi merkittävimmistä on Sara Ramírezin näyttelemä Che Diaz. Aiemmin on kerrottu, että Diaz on ei-binäärinen ja queer stand up -koomikko, joka tekee podcastia, jossa Carrie vierailee säännöllisesti.
And Just Like That… -sarja koostuu kymmenestä jaksosta, joista kaksi ensimmäistä tulee katsottavaksi HBO Maxilla 9. joulukuuta ja loput jaksot julkaistaan viikoittain torstaisin. Voit katsoa trailerin paluusarjasta alta.
LUE MYÖS:
- Viime yö saattaa hyvinkin olla syy siihen, miksi painosi ei putoa
- Näistä merkeistä huomaat, että mies taitaa tosissaan olla kiinnostunut sinusta
- Milloin tavallinen parisuhdekriisi muuttuu kulissiliitoksi? Yksi asia erottaa ne toisistaan
- Tässä menee raja – näin monena päivänä kuukaudessa särkylääkettä kannattaa enintään käyttää
- Mitä miehet sanovat vs. mitä he oikeasti tarkoittavat
- Äiti opettaa tyttärelleen nämä 10 asiaa, jotta tämä ei koskaan hyväksyisi huonoa kohtelua
- Mitä millainenkin kosketus tarkoittaa? Näin tulkitset miehen eleitä
- Miehetkin juoruavat kavereilleen – olisitko arvannut, mistä he puhuvat yleisimmin?
- Paino nousee talvella helpommin – sen vuoksi vältä näitä sudenkuoppia
- Ota oppia ja heittäydy – 17 roolileikkiä piristämään parisuhdetta
- Suomalaisten avioliitot päättyvät usein juuri tässä iässä – taustalla on tuttu ilmiö
- Yksi pieni temppu suudellessa saa miehen janoamaan lisää
- Viihdytkö kotona omissa oloissasi? 11 asiaa tekevät siitä yllättävän hyvän valinnan
- Tällainen kumppani on haluttua tavaraa – katso, täsmääkö kuvaus sinuun
- Joka viides suomalainen arkailee ehdottaa tätä makuuhuoneessa – vaikka haaveilee siitä
- Paleltaako sinua jatkuvasti? Näihin asioihin lääkäri kiinnittäisi huomiota
- 6 syytä, miksi kannattaa valita vanhempi mies kumppaniksi
- Mitä millainenkin kosketus tarkoittaa? Näin tulkitset miehen eleitä
- Olet takuulla yli 40, jos nämä asiat löytyvät kotoasi
- Älä sorru näihin eron jälkeen – 10 asiaa, jotka vain vaikeuttavat eteenpäin pääsemistä